Obecné informace

Co KDrD je?

KDrD je především o společném hraní DrD netradičním způsobem. Není to soupeření 4 družstev o to, kdo nasbírá víc zkušeností, peněz či dříve zabije hlavního záporáka a vyhraje trofej.

Jde o to zahrát si dobrou hru s dobrými hráči, tak aby si to užily všechny strany i když jsou zrovna na jiné straně barikády. Ostatně, strany barikád jsou velmi nejasné a nikdy nevíte, kdy se ze současného oponenta stane člověk, jehož pomoc budete nutně potřebovat.

Smyslem hry tak je hlavně prozkoumávání světa, odhalování příběhu a řešení úkolů. Úkoly ovšem nejsou mnohdy předem nalajnované a existuje nespočet způsobů jak je vyřešit, přičemž správný není žádný. Hra je také díky účasti ostatních družin živější, zábavnější a reálnější, protože živí hráči udělají a provedou to, co by žádného PJ ani nenapadlo.

Kdy?

6. - 8.11.2015

V pátek od 16:00 bude probíhat registrace a ubytování. V 18:00 bude zahájení následované zopakováním pravidel, rozdělením do skupin a dopracováním postav. Od 20:00 nejpozději začne úvodní společná hra, která potrvá zhruba do 22:00. Pak se rozdají první úrovně a zatím to bude vše.

V sobotu v 7:00 bude budíček přičemž v 9:00 by již všichni měli hrát ve svých místnostech, liniích a skupinách. První sobotní blok potrvá zhruba do 15:00, následovat bude hodinka na jídlo a zotavenou a od 16:00 do 22:00 následuje 2. blok. Po každém bloku se bude postupovat o úroveň.

V neděli od rána bude následovat společné finále, které by se mělo uzavřít kolem 13:00. Následovat bude shrnutí, úklid, rozloučení a odjezd.

Kde?

Ve skautské klubovně 4. Střediska na adrese Černá cesta 69, Olomouc. Jedná se o domek kousek pod Klášterním hradiskem.

Co sebou?

Tak předně papír, tužku, gumu, kostky (alespoň 3x k6), popř. nějaký ten osobní deník. Pokud máte, tak pravidla DrDII (základní příručku).

Dále jídlo na 3 dny, spacák a další nezbytnosti pro přežití. Na baráku je k dispozici několik postelí a nějaké volné matrace, klubovna je elektrifikována, vybavena studenou tekoucí vodou a záchodem.. K dispozici je vybavená kuchyně s varnou konvicí. Ohřívání složitějších jídel možno na kamnech (možná je i přítomnost sporáku, ale za ten ruce do ohně nedáme).

Vezměte také nějaké jídlo (a pití) na první večer, o které byste byli ochotni se podělit s ostatními. Specialitky vítány, nevyžadovány.

Doprava

Autobusy číslo 15, 20, 21. Z nádraží pěšky asi 15 minut, z autobusu asi 3 minuty. Zastávka Klášterní hradisko.

Ubytování

Na klubovně je možnost přespání, pro mnohé určitě snadnější, než se štrachat v noci zpátky domů. Jen mějte na paměti, že je dům vytápěn dřevem a proto bude patrně v noci chladno. Teplejší spacáky jsou proto doporučeny. Také je pravděpodobné, že na všechny nevyjdou matrace, proto je lepší mít do zásoby karimatku. Spaní na klubovně nemá vliv na poplatek za akci.

Registrace nového uživatele
Login:

Heslo:

Uživatel nepřihlášen!

  • Spolupráce s jinými akcemi je možná, nabízíme výměnu reklamy nebo zapůjčení materiálu.  • další akce pro mládež: