Shrnutí děje předešlích ročníků

V ruinách města, zasaženém strašlivou katastrofou, kterou již nikdo nepamatuje, žijí skupiny lidí, zabarikádovány ve svých bunkrech. Radiace a znečištění tenhle svět proměnila v místo, kde jde jen těžko žít. Bojují proto o přežití, bojují s nepřízní osudu a bojují spolu navzájem. V tomhle těžkém úkolu jim pomáhá Centrální počítač, který všem pravidelně podává důležité informace (pravidla hry).

            Stalo se, že lidé z bunkrů získali videozáznam – Příběh neznámého hrdiny. Je na něm odhalena šokující pravda – celý svět není zničen, město je obehnáno obrovskou zdí, za kterou je takzvaný Starý svět. Místo, kde rostou stromy a je život takový, jako nikdo už nepamatuje. A co víc, Centrální počítač není laskavým společníkem, který všem pomáhá – ve skutečnosti rozdmýchává válku mezi bunkry, aby život v oblasti byl ještě méně snesitelný.
Příběh neznámého hrdiny - motivační video 2008 ke stažení (formát .wmv)

            Tehdy se na krátký čas semkla skupina nárůdků, vypátrala, kde sídlí ten kybernetický tyran a společnými silami jej udolala. (výsledky a foto ročníku 2008)

            Blahobyt bohužel nezavládl. Od těch, kdo se po té vydali ke Zdi, nepřišly žádné zprávy a po čase se bunkrům opět ohlásil Centrální počítač, jakoby nikdy nebyl přemožen. Obyvatelé zóny začínají cítit, že jsou v pasti.
Úvodní video 2009 ke stažení (formát .wmv)

            Tehdy ale přišla nová naděje. Obyvatelům bunkrů se podařilo získat zvukový záznam, který nahrála žena jménem Chemická Soňa. Tvrdila, že zná cestu z Oblasti, přes podzemní tunely. Zpráva obsahovala ale i varování – odejít pryč znamená sice prožít svůj život v překrásném Starém světě, ale prý to je vykoupeno ztrátou budoucnosti svého rodu. Nikdo si nebyl jistý, co ta slova znamenají...
Zpráva Chemiské Soni 2009 ke stažení(formát .mp3)

            Část obyvatel prchla, tak jak jim bylo řečeno. O tom, co s nimi bylo dál, ale náš příběh nehovoří. Jisté ale je, že měli potomky – ona „ztráta budoucnosti“ tedy znamená něco jiného. Část z těch, co zůstali, ale začala tušit, že jejich utrpení má smysl. A víc než touha po svobodě je začala spalovat otázka, proč? (výsledky a foto ročníku 2009)

Další generací bylo odhaleno mnoho nových tajemství! Stále nebylo zřejmé kdo projekt Olmecium financuje, avšak už je jasné kdo ho ve své podstatě navrhl a stvořil. Byl to Fred, geniální vědec a vizionář a jeho hlavním důvodem bylo posunout evoluci lidského druhů vpřed a vytvořit populaci zvyklou žít v nehostinných podmínkách. Údajným důvodem má pak být blížící se katastrofa roku 2012, kterou předvídali už staré národy a nasvědčují tomu i aktuální fyzikální měření. Bohužel zadavatelé projektu již pochybovali o jeho humálnnosti a jelikož dle výpočtů nebude vývoj dostatečný měli v plánu projekt ukončit. Otec projektu Fred se rozhodl to nedopustit a do oblasti umístil mutagen s neznámými účinky, jež otestoval i sám na sobě.
Motivační video Olmecium 2010 ve formátu .wmv


Hráči pak na konci této generace mutagen získali. Některé vaulty ho pozřeli jiné jen odnesli do svým bunkrů. Ať tak či onak se mutagen dostal do populace, jeho následky jsou neznámé. Jedna věc je však jistá...projekt pokračuje a jeho obyvatelstvo je opět ve hře o záchranu lidského druhu. (výsledky a foto ročníku 2010)

           

Závěrečná část dějin Olmecia byla ve znamení mnoha již zkušených vaultů, ale překvapili i vaulty o nichž dříve nebylo slyšet a objevili se až na sklonku konce světa. Všichni se horentně připravovali na předvídaný konec světa, rychle dokončovali poslední výzkumy a zprovozňovali nové technologie. Když se těsně před očekávaným příchodem apokalypsy objevila možnost přesunout se do nejbezpečnějšího vaultu, jež byl vytvořen právě pro přežití katastrofy, většina obyvatel neváhala a pokusila se do tohoto vaultu dostat, neboť každá drobná výhoda mohla být v budoucnu otázkou přežití a smrti. Každý však neměl dostatek štěstí a někteří museli očekávat konec světa mimo tento výkvět technologie.

Když nadešel onen predikovaný čas...dlouho jsme čekali...konec světa nepřišel. Možná se někde se možná stala chyby ve výpočtech. Možná Fred věděl, že žádný konec světa nepřijde. Možná to byl blázen, jež dokázal přesvědčit dostatek lidí kolem sebe nebo geniální vizionář, jež si uvědomoval cenu lidského života v zcela jiných souvislostech. Je však jisté, že díky němu vznikla zcela nová skupina lidských bytostí, jejíž budoucnost je nyní možná ještě nejistější než, kdyby předvídaná apokalypsa nastala. Jak se nyní rozhodnou tajemní tvůrci Olmecia naložit s jeho obyvateli i oblastí samotnou? Pokusí se je zničit? Zakonzervovat celo oblast? Obyvatele zapojit do běžné společnosti? Žádná z těchto možností nezní lehce, avšak to je již jiný příběh a zde příběh vzniku projektu Olmecium i jeho obyvatel končí. (výsledky a foto ročníku 2011)

 

Registrace nového uživatele
Login:

Heslo:

Uživatel nepřihlášen!

  • Spolupráce s jinými akcemi je možná, nabízíme výměnu reklamy nebo zapůjčení materiálu.  • další akce pro mládež: