olmlogo

K drd 2011

3 družiny, jeden svět

3 ročník
Netradiční Drd session proběhla:
18-20.3. 2011 na soukromé chatě nedaleko Olomouce


Je svérázná akce pro menší počet zkušených hráčů DrD (max.15). Hráči jsou rozděleni do tří družin a každá družina hraje se svým Pj v jednom pokoji. Družiny se vyskytují v jednom světě a ve stejný čas a proto se tedy herně potkávají a ovlivňují. Následně i různě přecházejí mezi pokoji. Tento způsob dává hře nový rozměr a hra se stává opravdovým kulturním zážitkem.
Hra navazuje na předcházející ročníky Kahla DrDu. Odhrává se tedy ve světě Kahlaveranai, je ovlivňována jeho děním a může jej i sama do budoucna ovlivnit.

Akci pořádali Faf (hlavní garant a PJ) & Nat (PJ) & Lumík (PJ) & Kew (support PJ)

Foto

 

Kdrd 2011 foto Kew

Kdrd 2011 foto Kew

Kdrd 2011 foto Mehu

Kdrd 2011 foto Mehu

Shrnutí děje

Byl to opravdu zvláštní týden.

Všechno to začalo, když v pondělí během polední bohoslužby někdo ukradl relikviální pohár s ostatky svatého muže z chrámové krypty. Za bílého dne. Bratr Armus, který jako jediný měl dostatek duchaplnosti a zločince pronásledoval do stok, za to zaplatil životem. Relikvie zmizela neznámo kde. (V kryptě byla později objevena tajná místnost s posvátným pokladem. Bylo rozhodnuto jej nenarušovat )

Z krádeže pak někdo začal vinit šotky a po městě se začali objevovat okultistická znamení provedená krví. Zvláště pak v knihovně se strhl podivný poprask. Jakoby tam snad uctívači temnoty měli seanci.

V noci byla rovněž sabotována královská ponorka pro těžbu mitrilu. Nezůstala jediná relevantní stopa.

V úterý byl ve městě docela klid, zostřené hlídky nejspíš udělali svoje. Něco divného se však dělo v temném lese. Vypravila se prý do něj početná skupina dobrodruhů, všichni za podivnou šotčí čarodějkou/vědmou/léčitelkou, která žila na konci lesa. Jestli se k ní dostali není jisté. Později se rozšířili zprávy, že šotčí král (v exilu) se šťastně shledal se svou zákonnou ženou před bohem.)

Ve středu to začalo nanovo. Kancléř, vždy ve svých rozhodnutích spravedlivý a nestranný, měl mít večer malý večírek s vybranou společností. Během dne se objevily zprávy, že má být unesen. Úkladní zločinci z řad uctívačů Černoboga však byli odhaleni, zadrženi a umístěni do cel. Povídá se že to bylo kvůli zradě vlastních poskoků či díky obratné diverzní akci neznámé vlivné skupiny. Ať už to bylo jakkoliv, zřejmě se jednalo pouze o matení, neboť v noci, poté co na večírku bezstarostně oznámil svou záchranu a záměr udělat si dovolenou, byl kancléř společně se svou služebnou ve svém pokoji zavražděn. Nikdo nevešel dovnitř ani ven a stráž před pokojem kancléře nezpozorovala v noci nic podezřelého. (ehm, ehm.)

Tu noc také skřetí síly podnikly mohutný útok na barbarskou tvrz Laborku a téměř jí dobyly. Král urychleně sestavil a vyslal oddíl na pomoc s ochranou hranic. V tvrzi se také objevila speciální jednotka pro operace v týlu nepřítele. Ta a několik královských vojáků se vydali na průzkum zbytků podzemních laboratorních komplexů. Brzy na to se odsud začal valit mohutný dým. O několik hodin později se vynořili ven ve značně nižším počtu (i když u některých z nich si nikdo nepamatoval, že by tam prvně sestoupili). Tento zbytek se urychleně vydal zpět do města za králem se svým úlovkem – korunou Kahlaveranaiů.

(Nějaký čas po těchto událostech byla tvrz za tmavé noci napadena nemrtvými, a to zevnitř, jako by se zjevili odnikud.)

Tito hrdinové byli pohoštěni a ubytováni králem, část však byla následujícího rána nalezena mrtva. Po prozkoumání vypálených znamení na jejich těle, jež je magickým ohněm připravila o život byla jejich smrt kladena za vinu uctívačům temných.

Brzy poté následovala korunovace krále Kadraka Kahlaveranaie XVI. Z rukou Äuleho kněží.

 

Zápis z pamětí temného čaroděje Uldora

Nevracel jsem se do kraje svého zrození a smrti rád, ale poté, co jsem se dozvěděl, že nad prastarým centrem vědění vyrostla tvrz špinavých barbarů, bylo nutno jednat a pokusit se zachránit poslední zbytky dávných učení.

Většina v laboratoři ukrytých vědomostí byla již dříve nalezena a použita (golem, podvodní pohyb, mutagenní látky,... ), avšak tušil jsem, že existoval ještě jeden směr, jímž se v laboratoři zabývali – moc krystalů.

Vyhledal jsem tedy Alesanda a za příslib pořádného narušení klidu v údolí, jsem od něj vyzískal starou korunu Kahlaveranaiů na případné pokusy (stejně je to šunt). Sebral jsem pár skřetů, hlavně zbytky těch zmutovaných z minulosti a vytvořil pár nových. Po několika drobných útocích v okolí jsme provedli průlom do Laborky. Nebylo to vlastně nijak těžké.

Vnitřek laboratoře byl v dost příšerném stavu, celé chodby byly zasypané a byl problém se někam dostat. Cestou jsem nechal přisluhovače za námi vršit barikády a nastražil jsem pár nemrtvých na zastrašení případných náhodných dobrodruhů. Pak jsem se zabarikádoval v knihovně a pustil se do studia.

To však nemělo dlouhého trvání, neboť brzy do knihovny vtrhla banda dobrodruhů a dělali hrozný rámus. Jeden z těch pošetilců se vrhl na barikádu a sundali ho mí lučištníci. Byl z něj dobrý sluha. Přinesli sebou nějaké magické krystaly vrhající auru ohně a země. Zajímavé, knihy se o nich zmiňovaly. Nabídl jsem dobrodruhům obchod,kdy se rozhodli vyměnit krystaly za královskou korunu. Skvělý obchod! Při realizaci transakce je ovšem po mě jeden z těch špinavců hodil. Co si myslel, vždyť to mohl rozbít!

Takové nepřístojné chování je třeba ztrestat, poručil jsem svým nemrtvým, ať se na ně vrhnou a poslal za nimi jednu ohnivou kouli. Dali se na útěk. Pak odnikud přiletěla láhev a rozbila se mi o hlavu. Zaplavila mě obrovská bolest, byla to svěcená voda! Taková drzost nestrpím! Vrhl jsem za opovážlivci pár dalších koulí a některé zabil. Jejich těla jsem urychleně přivedl zpět do tohoto světa a poslal je na jejich přátele. Pak jsem musel sundat své promočené roucho. Taková potupa!

Moji vojáci nejspíše nedostihli všechny, bohužel. Ve vacích těch mrtvých jsem nalezl další 3 magické krystaly, kompletní sbírka. Když si pomyslím, že mi s tím mohli utéct. Své roucho jsem vysušil pomocí krystalu ohně a obešel celé podzemí. Z nalezených mrtvol skřetů a psa jsem učinil své služebníky. Ke svému překvapení jsem také nalezl lapeného živého šotka, navíc s magickým nadáním. Zlomil jsem jeho vůli a učinil z něj svého učedníka. Jeho zášť je velká, je to skvělý materiál. Konečně si mám taky po dlouhé době s kým povídat. V kabinetu s kameny jsem si do vitrín vypálil pár děr blesky a vybral ty lepší kousky. Budou se hodit.

Po obnovení zátarasů a obrany jsem se znovu mohl ponořit do studia. Až si to vše nastuduji, bude čas odejít hlavním chodem a s plnou parádou, jak se na kouzelníka mého formátu sluší.

 

Registrace nového uživatele
Login:

Heslo:

Uživatel nepřihlášen!

  • Spolupráce s jinými akcemi je možná, nabízíme výměnu reklamy nebo zapůjčení materiálu.  • další akce pro mládež: