Kahla LARP 2005

(Jenom zlato! Jenom čest!)první ročník
Fantasy světa plného obchodů, intrik i soubojů proběhl:

22.-24.4.2005
u vesničky Pohořany nedaleko Olomouce


Akci pořádali Kew & Gertenalika


"Starý trpasličí král padl po boji s neznámým monstrem. Nezanechal žádného mužského potomka a odešel do zlatých síní. Vlády se ujal správce Kewlirion a dcera Kahlaveranaiho. Kdo se stane jejím mužem - vládcem trpaslíků širého okolí i mithrilových dolů královského rodu?"

Tak takhle to začalo. A pak již následoval děj utvářený hráči. Město se nejdříve potýkalo s nedostatkem surovin, ale ty rychle přešli a zajímavější bylo objevení obří krysy v oblasti zapomenutých dolů.

Pak město napadl stín, jehož vyprovokovali dva mladí dobrodruzi. Vše se pak po jistou dobu vyvíjelo příznivě, avšak zdánlivě, neboť ve městě rozplétali své sítě lidští žoldáci z druhé strany hor. Vše vyvrcholilo napadením touto pofidérní sebrankou, avšak byli zrazeni a z větší části pobyti.

Problém pak vyvstal, když doly začali být zcela zamořeny šotky a produkce klesly na nulu. Poté se objevil pán živlů, jež vyžadoval daň, za svůj rostoucí diamant, jež prodal bývalému králi. A tak princezně nezbylo než zaplatit. A celé město přemýšlelo, jak se této hrozné daně zbavit. Nápady s pyrytem byly zavrženy a tak se začalo pátrat po způsobu jak pána živlů udobřit a vyplatit.

Mezi tím v okolí začal řádit nesmrtelný upír Alessand, jeden z prvních a šířit zkázu. Teprve když mu byla podstrčena felčarka Gertenalika, tak se změnil v beránka a proměnil se v milujícího manžela.

Když byl klid tak proběhla slavnostní královská aréna a večer za tmy cesta do nedaleké jeskyně, kde proběhl obřad ke slávě Aulëho.

Všichni spřádali své osobní intriky, když se znenadání objevil v okolí malý žlutý drak (kde se tu vzal nikdo nezjistil) a začal ztrpčovat život trpaslíků. Dokonce zabil a sežral obchodníka, tím potvrdil že se jedná o divokou formu a ne o inteligentní stvoření ze starých dob. Drak se usídlil na vrcholku u lávového zřídla a plival lávu do všech stran, avšak společnému úsilí trpaslíků přeci jen nakonec podlehl.

Avšak stále byla nevyřešena otázka Pána živlů. A tak se knihovník rozhodl optat se na radu moudrého menhiru. A hle, on to není pán živlů, ale ulhaný a nebezpečný démon. A tak se při jeho příští návštěvě vrhlo celé město na ono stvoření a dle rad menhiru ho čtyřmi živli zničilo.

Tak vše vypadalo, že spěje ke šťastným časům, ale nestalo se tak. Zrádná trojka knihovník, zlatník a stavitel vyrobili Nauglamír, mocný to šperk a také vylákaly felčarku Gertu ven z města a tam v domněnce, že uctívá zlé duchy zavraždili. Avšak stihl je trest boží a byly oslabeni za vraždu Aulëho kněžky.

Pak již nastala volba nového krále. Princezna si měla zvolit manžela a tedy i vládce města. K údivu všech si zvolila knihovníka. Pak přišel na řadu obřad, ten však byl poskvrněn otráveným vínem. Felčarky ve snaze potrestat viníky vraždy jejich učitelky přidali do vína paralizující jed. Hospodský, starý veterán, jež znal síly Nauglamíru a věděl, že jeho pomocí je ovládána princezna, využil chvíle a běžel Nauglamír zničit do lávového zřidla. To se mu zdařilo avšak, felčarky se nechali od knihovníka, jež pití vína jen předstíral, aby ostatní osvobodili. A tak poté všichni přísahali na sochu Aulëho, že již nikdy neublíží druhému trpaslíků.

A tak nikdo neví, co bude dál. Trpasličí společnost je navenek celistvá, ale vevnitř to vře. A navíc tělo Gertenaliky záhadně zmizelo, všichni totiž zapomněli na jejího manžela. A ten nenechá vinu nepotrestánu.

Klidné časy jsou jak vidno ještě na míle vzdáleny.

 

Registrace nového uživatele
Login:

Heslo:

Uživatel nepřihlášen!

  • Spolupráce s jinými akcemi je možná, nabízíme výměnu reklamy nebo zapůjčení materiálu.  • další akce pro mládež: