Kahla LARP 2006

(Za smrt, zase smrt!)druhý ročník
Fantasy světa plného obchodů, intrik i soubojů proběhl(Za smrt, zase smrt!):

2-4.6.2006
u vesničky Pohořany nedaleko Olomouce


Akci pořádali Kew & Kmotr


Foto Kew


Trpasličí král je ve válce se skřety a drobné zaváhání trpaslíků využila drobná kolonizační jednotka lidí, jež zakládají osadu na nedalekém větrném vršku.

 Nastává údobí záhad, politiky a intrik."

Tím začal druhý ročník drobného světa nedaleko Olomouce. Z počátku vše šlo pomalu, nebyli suroviny a trpasličí i lidské město si vzájemně vycházeli vstříc. Nikdo netušil, že již zde započala pomalá, ale jistá práce na pomstě jedné zapomenuté osoby. Trpasličí město se začalo pod pevnou rukou tří rádců mohutně rozvíjet. Z města se stala téměř nedobytná pevnost. Lidé svůj čas pro ukázku síly ještě hledali. Všude probíhal běžný život v důlní oblasti. Řemeslníci konali svou živnost a bojovníci čistili důlní oblast od obřích krys a podobné havěti. 

Větší problémy nastaly, až když se u lávového zřídla objevil tříhlavý pes, jež nešel zabít. Dlouho trvalo než obyvatelé důlcentra objevili způsob výroby okovů, jež tuhle bestii zkrotí. I byl pekelný pes odveden tam kam patří a nastal na chvíli klid. Touto dobou si ještě nikdo nevšímal, že se zde objevují lidé pokousaní od upíra. Ten na něhož bylo zapomenutu mohl dál rozvíjet své plány a spolu se svými třemi pomocníky úspěšně ničil dobré vztahy lidí a trpaslíků. K jeho smůle byl jediný očarovaný trpaslík nucen opustit trpasličí město a on ztratil nad dějem v tomto městě přehled.

K velké nelibosti se všech se v oblasti objevila skupina obřích pavouků, jež začla decimovat širý kraj. Obě města byl pleněna a nikdo je nebyl schopen zlikvidovat. Však i mezi těmito stvůrami byli rozpory, na které doplatily. 

Trpaslíci byli nyní oslabeni a právě na tuto chvíli čekal naš skrytý host. Navedl lidi, aby se vyzbrojili a dobyli město trpaslíků. Jak je známo, lidé jsou lehce ovlivnitelní a tak podlehli jeho skrytým intrikám. Vyrazili na město a i přes urputnou obranu trpaslíků je z města vyhnali. Nyní se již náš milí nemusel skrývat za shrbenou postavou, již nemusel napodobovat předkus, aby skryl své špičáky. Jeho totožnost již nebyla tajena, upír Alesand se nemusel skrývat, avšak ještě stále nikdo nevěděl o skupině jeho posluhovačů. Jeho pomsta byla sladká. Hrdí trpaslícíistáli pod hradbami svého vlastního města a mohli se jen rvát vousy. Byl to úměrný trest za smrt jeho milé.

Rozzuření trpaslíci se neradi usadili v lidském městě, lidé se ukrývali v bývalém trpasličím městě a Alesand si užíval svou pomstu a chuť lidské krve. Všichni se cítili zděšeni a podvedeni, jen on se smál. Že pýcha předchází pád je starý známý fakt, ale mezi upíry asi méně rozšířený. Alesand příliš spoléhal na svou sílu a zapomněl na svou jedinou slabinu.

Trpaslíci toužili po pomstě a lidé se již nechtěli být potravou s níž si někdo hraje. Byl vyhledán druid a odhalena upírova slabina - česnek. Druid žádal za rostlinky česneku medvědího drobnou službu pro klid zdejších lesů. Dva skřetí rody z nedalekých krajů plánovali svatbu mladého skřetího vládce Ugruka a dcery krále Goroga Hrumgildy. Tomu bylo třeba zabránit a tak byl na skřetí princeznu připravena past a spáchán atentát. Lidé mezitím pracovali na svém tajném úkolu, kvůli kterému do oblasti přijeli a o němž věděla jen nejvyšší šlechta. Cílem bylo natěžit co nejvíce vzácného mitrilu a dopravit jej do rodného města.

Čas se nachýlil a všem došla trpělivost. Nezbívalo než Alesanda nadlouho zahnat z tohoto kraje. Nachystala se a vyrazila velká výprava vyzbrojená česnekem od hlavy k patě. Bohužel Alesand nebyl sám jeho sluhové byli oddaní a bránili svého pána velmi urputně. Většina bojovníků z obou národů při tomto boji padla a ztráty byli obrovské. Naštěstí několik česnekových zbraní zasáhlo upíra a to pro něj bylo osudné. Jen z posledních sil se mu podařili díky jeho magickým schopnostem uniknout.

Oba národy byli znatelně zbídačené. V celém kraji byl vysázen česnek ze strachu z  návratu Alesanda. Lidé sebrali svůj natěžený mitril a odtáhli do lidského království. Trpaslíci mohli opět obsadit své město. Nastali zdánlivě klidné časy.

 

Registrace nového uživatele
Login:

Heslo:

Uživatel nepřihlášen!

  • Spolupráce s jinými akcemi je možná, nabízíme výměnu reklamy nebo zapůjčení materiálu.  • další akce pro mládež: