mitlogo

Mitgard


Indoor LARP a logická hra:

proběhla 18-20.2. 2011 na chatě Severní hvězda v obci Smilov nedaleko Olomouce

Akci pořádali Kew & Linda za Kahla o.s. , na tvorbě akce se podílí i Blackrock a Mehu


Mitgard je víkendová indoor zážitková hra na motivy LARPu Kahla a PC hry Dungeon Keeper. Hra je určena pro cca 40 hráčů a tým organizátorů. Organizátoři představují kostlivce spravující prastaré podzemní trpasličí město Mitgard (=budova). Ve zdejším městě pořádají tradiční soutěž magických ras. Cílem každé rasy je vyhrát a získat na rok titul nejmocnější magické rasy podzemí. Vítězné body se získávají za karetní kombinace složené ze získaných magických karet.

Foto

Mitgard 2011 foto Mehu

Mitgard 2011 foto Mehu

 

Mitgard 2011 foto Kew

Mitgard 2011 foto Kew

Závěr po akci

Za oněch studených zimních dní a nocích se sešlo deset magických ras od ďáblů až po ghůly na pozvánku kostlivců.

Po velkolepé hostině plné pečených kuřat se pustili do pokořování úkolu ve více než šedesátce rozličných komnat. Netrvalo dlouho a jejich kapsy se začali plnit zlatými valounky i magickými kartami. Nic však nebylo zadarmo, natažené svaly ani přehřáté mozkové závity nebyli ničím neobvyklí. Co kostlivec nechtěl, netrvalo dlouhou a temné kobky začali plnit první podřezané i otrávené příšerky. Přeci jen tohle je turnaj těch temných a místo pro gentlemanství se tu nacházelo jen velmi těžko. Skrze to tu vznikala i prapodivná přátelství, či spíše spojenecké pakty. Hodinu za hodinou dobývali účastníci komnatu za komnatou, aby zkompletovali, co nejvíce magických karet, jež je mohli přivést k vytouženému vítězství.

Všechna nevraživost však mizela po zaznění zvonce hlásícího konec soutěžního údobí. Následně se temnými chodbami rozezněli rozličné nástroje i zpěv a řev linoucí se z hrdel zdejších hostů za zvuku cinkání pohárů a mlaskání příšer nad dobrotami všeho druhu.

Jak večer vše rychle započalo, tak stejně rychle bylo ráno zapomenuto, aby mohl turnaj pokračovat dle psaných i řečených pravidel pokračovat ku zdárnému konci. Čas plynul rychleji než voda v nedalekém potoce a po závěrečné bitvě nezbylo nic, než spočítat vydobyté karty. Jaké překvapení pak bylo, když se vítězi celého klání stali Ghůlové - ta rasa, jež kdysi dlouho utlačovala kostlivce v jejich podzemí. Pravdou však je, že minulost je lépe nechat minulostí a ghůlům smeknout velkou poklonu za jejich výkony…nyní jim celý rok patří toto uznání, všech přítomných ras.

Naskytuje se otázka, budou-li toto uznání mít i světlí zaklínači a paladinové nahoře na povrchu :).

1. místo Ghůlové - 6800 bodů

2. místo Vlkodlaci - 6700 bodů

3. místo Padlí Andělé - 5500 bodů

4. místo Temné víly - 5100 bodů

5-6. místo Duchové - 4100 bodů

5-6. místo Démoni - 4100 bodů

7. místo Temní rytíři - 3920 bodů

8. místo Přízraky - 2900 bodů

9. místo Upíři - 2500 bodů

10. místo Ďáblové - 1600 bodů

 

Registrace nového uživatele
Login:

Heslo:

Uživatel nepřihlášen!

  • Spolupráce s jinými akcemi je možná, nabízíme výměnu reklamy nebo zapůjčení materiálu.  • další akce pro mládež: